Fixtures
 
Home News Membership Club Waters Match Results Club Gear
Contacts ODAA Waters Competitions Fixtures Links
 
Littlemore Angling Society run trophy matches throughout the season on our club waters, ODAA waters and some prolific away venues.
We always welcome newcomers to match fishing, we have a laugh and don't take it too seriously.
The 5 pools are optional on matches. We also run a Golden Peg system and Section by default. but again, this is optional . Any member is welcome to fish the matches just for "pleasure" and if successful, will receive a trophy
Unfortunately we can only get so many on the venues.  Please book in early

 Please book in with Steve Pitson or Alan Campbell. A Cut Off date of 2 weeks before the match will determine the line up, where applicable. 
 

Match Rules

2023-24 Season

 

Green Lawn Mower clipart free - Clipart World

The Tree of Life

Gardening Service

Grass cutting, hedge trimming, weeding, planting, patio wash etc.

Telephone: 07771365591

Email: csonger.egei@gmail.com

 

 

-
23rd Club Angler Qualifier Aggregate Cup Holme Grange Winner: Tony Baily
30th Steve Trotter Cup Summer League/Points Sandford Winner: Spencer Couzens
August
6th Secretary's Cup Summer League/Points Sandford Winner: Pete Clarke
13th Club Angler Qualifier Aggregate Cup Boddington Winner: Nathan Thompson
20th Vice-Presidents Cup Summer League/Points Sandford Winner; Pete Clarke
27th Thames Shield   Cassington Winner: Pete Clarke
28th Thames Shield   Sandford
September
3rd Roach Cup Prior Cup/KO Cup Sandford Winner: Tim Allen
17th Club Angler Qualifier Aggregate Cup Tunnel Barn Farm (Jenny's) Winner: Steve Johnson
24th W Henwood Cup Summer League/Points Oxford Canal, Elizabeth Jennings Way Winner: Tim Allen
October
1st Club Angler Qualifier Aggregate Cup Green Farm Fishery Winner: Brian Hutchings
15th S H Taylor Cup Winter League/Points Sandford Winner: John Anthony
22nd APC Challenge Cup Prior Cup Meadowlands (Lambsdown, Pump Bank) Winner: Steve Pitson
November
12th Chairman's Cup Winter League/Points Lakeview Winner: Keith Harvey
26th M Whipp Cup Prior Cup Alders Farm (Pines) Winner: Stu Yates
December
10th Chandlers Cup Prior Cup Manor Farm (Middle) Draw: 8.00-Fish: 10.00-15.00
17th Christmas Shield Winter League/Points Wood Lake, Panshill Fishery Draw: 7.30-Fish: 09.00-14.00
January
7th K Mills Cup Winter League/Points Old Oak Farm Draw: 8.00-Fish: 10.00-15.00
21st S Denny Shield Winter League/Points Green Farm Fishery Draw: 8.00-Fish: 10.00-15.00
February
4th Blind Pairs Prior Cup Holme Grange Draw: 8.00-Fish: 10.00-15.00
25th R C Smith Cup Winter League/Points Sandford Draw: 7.30-Fish: 09.00-14.00
March
10th Canal Cup Prior Cup Oxford Canal TBC Draw: 7.30-Fish: 09.00-14.00